GRA I ZABAWA "CHŁOPEK" WYKŁADZINA DYWANOWA

001

Nowy produkt

Wykładzina dywanowa o wymiarach 1,33m x 3m z motywen gry w klasy.

 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

390,00 zł brutto

Więcej informacji

VIDEO - film demonstracyjny  (kliknij)

 

Ta dydaktyczna zabawie pozwala na przeniesienie jednej z najpopularniejszych podwórkowych zabaw dzieci w przedszkolne i szkolne zacisze.

Planszą do gry jest dywan o wymiarach 1,33m na 3m, na którym nadrukowana jest kolorowa plansza. Do pomocy dydaktycznej dołączone są 4 różnokolorowe krążki (niebieski, czerwony, zielony i żółty) o średnicy 7cm.

Grę rozpoczyna pierwsza osoba, rzuca krążek do pierwszego pola, gdy trafi ma prawo rozpocząć skoki np. na jednej nodze (dzieci które mają trudności z utrzymaniem równowagi lub z innych przyczyn nie mogą skakać mogą poruszać się za pomocą małych kroczków). Uczestnik musi skoczyć kolejno na każde pole. W przypadku pól podwójnych (ręce, głowa) skaczemy na oba pola jednocześnie. Po dotarciu do ,,głowy” wykonujemy skok z obrotem. Powracamy w taki sam sposób, ale zabierając po drodze krążek z pierwszego pola i opuszczamy pole gry. Następnie rzucamy krążkiem do pola oznaczonego nr 2 i skaczemy.

W tej grze liczy się celność rzutów i skoków. Osoba grająca nie może skoczyć ani rzucić krążka na linie, nie wolno też podpierać się drugą nogą, gdyż wszystko to będzie uznane za błąd i należy wtedy ustąpić miejsca następnej osobie. Gdy skaczesz i rzucasz celnie masz szanse dotrzeć aż do ,,głowy”.

Prowadzący zajęcia może według własnego uznania modyfikować zasady tej gry jak również wprowadzać własne propozycje gier z użyciem tej pomocy dydaktycznej.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

GRA I ZABAWA "CHŁOPEK" WYKŁADZINA DYWANOWA

GRA I ZABAWA "CHŁOPEK" WYKŁADZINA DYWANOWA

Wykładzina dywanowa o wymiarach 1,33m x 3m z motywen gry w klasy.

 

Pliki do pobrania