Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
028
Nowy produkt
Zakup min. 6 pudełek! NIE DOTYCZY OSÓB PRYWATNYCH !!!
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Video - film demonstracyjny (kliknij)
Zasada domina jest bardzo prosta, dlatego domino chętnie jest wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna.
Pomysł zastąpienia punktów, czyli oczek na kamieniach przez inne znaki rozpoznawcze jest prawdopodobnie tak stary jak klasyczna wersja domina. Gra ta była znana już starożytnym Grekom, Hebrajczykom i Chińczykom. W Europie królowała w połowie XVIII wieku.
Nasza propozycja dotyczy matematyki. Zasada jest taka sama, jak w grze domino z tą różnicą, że taka sama liczba oczek na pasujących kostkach została zastąpiona odpowiednimi parami.
Zestaw składa się z dwóch kompletów dwustronnych. Na jednej stronie każdego z kompletów (strona niebieska i zielona) zapisany jest ułamek, do którego uczniowie starają się dobrać rysunek interpretujący graficznie ten ułamek jako zamalowaną część figury (całości). Na drugiej stronie pierwszego kompletu (strona czarna) parami są - ułamek niewłaściwy i liczba mieszana o tej samej wartości; natomiast parę na drugim komplecie (strona czerwona) stanowi ułamek zwykły i jego rozwinięcie dziesiętne. Układanie każdego z kompletów możemy rozpocząć od dowolnej kostki. Wykorzystując wszystkie elementy doprowadzamy do "zamknięcia" łańcucha domina.
Gry te mogą być wykorzystywane jako forma uatrakcyjnienia lekcji wprowadzających poszczególne zagadnienia, jak też mogą być sposobem sprawdzenia wiadomości i umiejętności poszczególnych uczniów.
Przykłady wykorzystania
Środek dydaktyczny zalecany do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, wpisany do wykazu środków dydaktycznych przeznaczonych do kształcenia ogólnego, do nauczania matematyki na poziomie szkoły podstawowej, na podstawie recenzji rzeczoznawców:
Nr zalecenia 1372/2002
Na razie nie dodano żadnej recenzji.