DOMINO 2 KL.VII-VIII PROCENTY-UŁAMKI

047

Nowy produkt

Zakup min 6 pudełek ! NIE DOTYCZY OSÓB PRYWATNYCH !!!

Więcej szczegółów

50,00 zł brutto

Więcej informacji

Gry zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie i aktywność uczniów. Stanowią dobrą pomoc dla uczniów, którym przyswajanie matematyki sprawia pewne trudności, ale są też przyjemną rozrywką dla tych, którzy lubiąmatematykę, chcąliczyć sprawniej szybciej.

Ta propozycja dotyczy procentów, które są obecnie w naszym codziennymżyciu.Uczeń powinien umieć przetłumaczyć sobie informacje podane w języku procętów na informacje o ułamkach. Znakomitą pomocą do tego są dwa różne zestawy kostek domina, na których tradycyjne oczka zostały zastąpione procentami, ułamkami i ich graficznymi obrazami.

Gra polega na doborze w pary tych liczb, które oznaczają to samo lecz są zapisane w różny sposób.Każdy z dwóch kompletów, oznaczonych innymi kolorami, zawiera 16 kostek, na których z jednej strony znajdują się ułamki i procenty, a na drugiej procenty i ich graficzne odpowiedniki.

DOMINO ZALECANE JEST DO PRACY DLA JEDNEGO, MAKSYMALNIE DWÓCH UCZNIÓW.

Układanie każdego kompletu można rozpocząć od dowolnej kostki, a dokładając kolejne pasujące elementy tworzy się wielokąt. Uczniowie pracują we własnym tempie, mają możliwość śledzenia i odkrywania błędów oraz samodzielnego ich usówania. Uczą się zatem samokontroli i samooceny. Reguły gry można stosować takie, jak przy zwykłym dominie, można też ustalić je samemu. Układanie domina z procentami może być wykorzystane jako forma uatrakcyjnienia lekcji wprowadzając poszczególne zagadnienia, a także do ich utrwalenia.Ustalając odpowiednią punktację i obserwując pracę uczniów, można też wykorzystać domina do sprawdzenia wiadomości i umiejętności.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

DOMINO 2 KL.VII-VIII PROCENTY-UŁAMKI

DOMINO 2 KL.VII-VIII PROCENTY-UŁAMKI

Zakup min 6 pudełek ! NIE DOTYCZY OSÓB PRYWATNYCH !!!