GRA i ZABAWA "ALFABET-24 LIT" WYKŁADZINA DYWANOWA

003

Nowy produkt

Wykładzina dywanowa o wymiarach 2m x 3m  ALFABET 24 LIT

Więcej szczegółów

650,00 zł brutto

Więcej informacji

Video - film demonstracyjny (kliknij)

 

W tej dydaktycznej zabawie planszą jest dywan o wymiarach 2m i 3m , na którym w kolorowych okrągłych polach znajdują się litery alfabetu: spółgłoski i samogłoski, oznaczone innymi barwami.

Na dywanie – planszy można organizować wiele zabaw, które uczą rozpoznawania liter alfabetu, rozróżniania spółgłosek i samogłosek oraz doskonalą naukę liczenia oraz literowania. W tej pomocy dydaktycznej aktywność ruchowa jest znakomicie połączona z aktywnością umysłową.

 

Przykłady zabaw

  1. Uczestnik wymyśla wyraz rozpoczynający się od litery znajdującej się w kółku, na którym stoi. Słowa mogą dotyczyć narzuconego tematu, np.: imiona, nazwy zwierząt, roślin, zawody, nazwy państw, miast, nazwy przedmiotów znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Dziecko literuje podany wyraz, wędrując po dywanie od jednej litery do drugiej.
  1. Po wyrzuceniu kostką odpowiedniej ilości oczek, wymyśla słowo zawierające tyle samo liter i przechodzi po dywanie zatrzymując się na kółkach, które te litery zawierają. Uczestnicy mogą też liczyć ilość liter, z których składa się podane słowo. Uczestnik wędruje po kolejnych literach alfabetu, od A do Z.
  1. Zawodnicy starają się przejść całą planszę, od litery A do litery Z układając słowa w taki sposób, że ostatnia litera jednego ma być pierwszą następnego. Wygrywa dziecko, które pokona drogę najszybciej lub to, które ułoży największą ilość wyrazów.
  1. Dzieci poruszają się po planszy zgodnie z kolejnością liter w alfabecie, ale przesuwają się o tyle pól, ile udało im się wyrzucić kostką. Dodatkowym utrudnieniem może być podanie wyrazu, który rozpoczyna się tą literą, na której gracz się zatrzymał. Popełniony błąd może być przyczyną powrotu na uprzednio zajmowane miejsce. Wygrywa zawodnik, który pierwszy znajdzie się na literze Z.
  1. To tylko kilka propozycji zabaw, które można zorganizować wykorzystując dywan z alfabetem. Pomysłodawcami innych mogą być zarówno nauczyciele i opiekunowie, jak i ich uczestnicy: dzieci, uczniowie. W zależności od postępów dzieci, zadania można utrudniać.

Wszystkie nasze dywany mają odpowiednie certyfikaty, a do każdego zamówienia dołączona jest deklaracja właściwości użytkowych oraz instrukcja.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

GRA i ZABAWA "ALFABET-24 LIT" WYKŁADZINA DYWANOWA

GRA i ZABAWA "ALFABET-24 LIT" WYKŁADZINA DYWANOWA

Wykładzina dywanowa o wymiarach 2m x 3m  ALFABET 24 LIT

Produkty powiązane